1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Fortnite’ta Güvenlik Açığı Çıktı!

Fortnite’ta Güvenlik Açığı Çıktı!

8704d4d5ffd1c315ac8e2c805a585764
Fortnite, sitesindeki bir güvenlik açığını iki ayın sonunda çözüldü.

Check Point’teki araştırmacılar, Epic Games’in internet sitesinde şifre gerektirmeden hesaplara girecek bir yöntem buldu. Hackerlar bir kere hesaplara erişim sağladıklarında kredi kartı bilgileri gibi önemli verilere sahip olabiliyorlardı. Bunun sonucunda da hesabına izinsiz girilmiş oyuncuların kartları, onların haberi olmadan kullanılabiliyordu.

bu açığı kasım ayında bulundu ancak hata aradan geçen iki aydan sonra ocak ayında düzeltilebildi.

Fortnite, genç hackerların hesap çalması sorunuyla karşı karşıyaydı. hesapları satarak para kazanan gençler, 20.000 dolar gibi bir kazanç elde ettiler ve hesapları çalınan kullanıcılar ise aldıkları V-buckları ve eşyaları kaybettikleri için mağdur oldu.

Epic Games: “Hatayla ilgili haber bize geldiği an konuyla ilgilendik. Check Point’e bu sorunu bildirdiği için teşekkürü bir borç biliriz. Her zaman olduğu gibi oyuncuları, güçlü şifreler seçerek ya da hesap bilgilerini paylaşmayarak hesaplarını korumaya davet ediyoruz” Şeklinde açıkladı.

hesabını korumaya almak isteyenler için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmelerini önerdi. Sizde hesabınızı güvence altına almak istersenğiz faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap